Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Dikkatine

Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Dikkatine

14.02.2022 Pzt

UZAKTAN EĞİTİME GİRİŞ SİSTEMİ VE DERS KAYITLARI HAKKINDA

Uzaktan Eğitim sistemimize giriş yapmak için https://lms.gelisim.edu.tr/

Ders seçim sistemimiz: https://obis.gelisim.edu.tr/
 
Sisteme giriş yapmak için Öğrenci numaranız ve OBİS şifrenizi kullanabilirsiniz.
Muhasebeden aldığınız ödeme planı evrağınızda öğrenci numaranız yazmaktadır.
İlk kez giriş yapacak öğrencilerimiz için OBİS şifresi TC kimlik numarasının ilk 8 hanesidir.


Uzaktan Eğitim Nedir, Nasıl yapılır?  
Uzaktan Eğitim öğrenci ve öğretim elemanının aynı fiziksel ortamda bulunmadığı, internet ortamında eğitim, araştırma, tartışmanın gerçekleştirildiği, yer ve zaman açısından bağımsız çağdaş/zamanın ruhuna uygun bir eğitim sistemidir.
 
İnternet bağlantısı olan ortamlarda iletişim ve bilgi teknolojinin gelişmiş olanakları kullanılarak yapılan uzaktan eğitim uygulama biçimleri farklılıklar gösterebilir. Bu bağlamda;
-       Sanal sınıf ortamlarında öğrenci ve öğretim elemanı eşzamanlı (senkron) olarak karşılıklı ve etkileşimli olarak ders yapabilir.
-       Öğrenci istediği zamanda, öğretim elemanının internet üzerinde WEB platformuna yüklediği kaynaklara erişerek ve onlardan yararlanarak, yani eş zamansız (asenkron) olarak bilgi edinebilir.
-       Ya da program içeriği ve teknolojik imkânlara uygun olarak her iki yöntem birlikte kullanılarak dersler yapılabilir.
 
Eş zamansız (Asenkron) uzaktan eğitim, öğrencinin zamana bağlı olmaksızın, istediği anda 7/24 olarak uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş ders /ödev/sınav gibi kaynaklara erişerek çalışması, tartışması ve ödev/sınav/geribildirim yaparak gerçekleştirilen eğitim yöntemidir.